Menu

TAVIR

Konseptinizin ilk adımı, her zaman çaldıklarınızın arkasında müzikal bir fikre sahip olmak ve bu fikri dinleyicilere iletmektir. Her zaman bir fikirden yola çıkın.

Bazen müzisyenlerin çalarken, hangi fikri çaldıklarını bilmek zordur, çünkü müzisyenler çaldıkları şarkının belirli unsurlarını yeterince kullanmayabiliyorlar. Melodik müzisyenler, melodik doğaçlamalarının arkasındaki fikir olarak orijinal melodiyi kullanırlar. Davulcu bile bir davul solosunu orijinal melodiyle ilişkilendirebilmelidir, öyle ki bir dinleyici bu melodiyi soloda tanıyabilecektir.

Bu, belirli bir miktar önceden belirlemeyi içerir. Çalmadan önce, hangi fikirle çalacağınıza karar vermelisiniz. Bu kararı verene kadar, tüm enerjinizi çalmaya harcamakta özgür olmayacaksınız. Bunun yerine, ne çalacağınızı anlamaya odaklanacaksınız. Karar verdiğinizde, gerçekten üzerine atlayabilir ve toplayabileceğiniz tüm güç, duygusallık ve duyarlılıkla çalabilirsiniz.

Bir sonraki önemli nokta, çok fazla fikir çalmak yerine, bir fikir alıp genişletmektir. En büyük davulcular, bir fikri alıp ondan en iyi şekilde yararlanabilenlerdir.